Spojařky v armádě přináší něco navíc

Hezké ženy věří na svou inteligenci. Inteligentní ženy nespoléhají na svou krásu. Jak mimořádný je výrok Pabla Picassa. Ale jaké jsou vlastně ženy u spojovacího vojska? To se včera pokusil zjistit i redaktor iDnesu Michal Voska, když si pozval k rozhovoru naše kolegyně a ptal se jich, co je motivovalo ke vstupu do Armády ČR. Výsledný názor samozřejmě necháme na vás čtenářích. Článek by měl zanedlouho vyjít a my vás o něm budeme informovat.
Na druhou stranu je to výzva i k zamyšlení vůči současné společnosti. Pak musíme složit našim dívkám, ženám, zkrátka spojařkám velkou poklonu. Jsou to ony, kdo dnes navazují v historických kořenech na řecký ideál učení kalokagathia, tj. vyjádření harmonického souladu a vyváženosti tělesné i duševní krásy, ctnosti a statečnosti. Obracíme-li se na antické Řecko, musíme též zmínit postavení žen ve Spartě, kde hrály plnohodnotnou roli ve společnosti. Od ostatních kultur byly rovnoprávné v ekonomických záležitostech, vzdělání, kdy s muži vedly mnohá politická, právní, filosofická jednání a podílely se na výkonu moci.
Jakákoli diskriminace u spojovacího vojska je nepřípustná. Naše spojařky musí zvládnout stejné zdravotní, fyzické, psychologické i bezpečnostní testy jako muži a jsou ohodnocovány podle stejných platových tříd a tabulek také jako muži. A tak bylo skutečně otázkou času, kdy ženy, začnou dosahovat i nejvyšších generálských hodností.
Pokud vás zajímá, jaké to je skloubit kariéru spojařky s vrcholným modelingem, působit v nejtěžších podmínkách v Africe, nebo být jako manažerka jedné z nejúspěšnějších a nejhodnotnějších společností světa příslušnicí AZ AKIS, i pro vás bude článek Michala Vosky, který nabourává stereotyp, kdy se dnešní příslušnice spojovacího vojska nemusí stydět za to, že jsou mladé, krásné, úspěšné a vyrovnají se mužům.